10

Часовник со Термометар

Original price was: 1500 ден.Current price is: 1350 ден.

Комбиниран луксузен дигитален часовник со мерач на температура и аудио сензор. Прекрасно стилизиран со дрвен финиш, ќе се вклопи во секој ентериер.

На залиха

Опис

Ултра практичен комбиниран луксузен дигитален часовник со мерач на температура и аудио сензор. Прекрасно стилизиран со дрвен финиш, ќе се вклопи во секој ентериер.

Со овој прекрасен уред секогаш ќе имате увид во времето и температурата на воздухот. Погоден е за сите простории, и може да го користите насекаде. Благодарение на луксузниот финиш со темно сандалово дрво, часовникот плени со својата премиум појава и изведба.

За разлика од обичните часовници, овој часовник има смарт чип со аудио сензор, и кога е во еко режим на работа се исклучува дисплејот, кој во секој момент може да го вклучите со плескање или појак звук.

Покрај за мерење на време и температура, одличен е и како будилник, бидејќи има и аларм кој може да ве буди наутро, перфектен е за детксата соба или едноставно кажано совршен е за секоја просторија. А има и три нивоа на подесување на интензитетот на светлината.

Покрај мерењето на време, температура и влажност, во уредот има и календар. Може да го закачете или да ви стои на полица или било која површина. Уредот е прекрасно дизајниран и без проблем ќе го вметнете во било кој ентериер.

Сите сетинзи и подесувања ги имате од задната страна на часовникот. А може да работи на батерии (кои не се вклучени) или да го напоите преку УСБ кабелот кој е вклучен во сетот.

Важна напомена, кога уредот работи на батерии уредот автоматски работи во еко режим и дисплејот не свети за да ги штеди батериите, а кога го напојувате преку УСБ каблот LCD екранот е во т.н. режим на моќност.

( дисплејот свети само во црвена боја)

Димензии:

Производот доаѓа во  трговско пакување во боја – идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This