50

Трамбулина со Мрежа (140см)

2995 ден

Детска трамболина со заштитна мрежа.

На залиха

Опис

Квалитетна детска трамбулина со заштитна мрежа, идеален реквизит за детето да ја потроши неисцрпната енергија преку забава.

Карактеристики и погодности:

 • Дизајнирано за деца под 8 годишна возраст (препорачано за деца од 3-6 години)
 • Вратичката се закопчува со патент
 • Максимална носивост 85 Кг
 • Рамовите се изработени од нерѓосувачки челик
 • Квалитетна полипропиленска подлога за скокање
 • Сертифицирано
 • Стабилност овозможена со шест нозе
 • Држачите на мрежата се обложени со мек материјал
 • Едноставна инсталација

 

Димензии:

 • Дијаметар 140 см
 • Висина  122 см
 • Носивост 85 Кг

Забелешка: Можно е да има мали варијации во боите од приложените фотографии../

Важна напомена:
Да не се остава детето само да ја користи трамбулината без супервизија на родител/старател!

 

 

УПАТСТВО

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This