15

Визир

Original price was: 300 ден.Current price is: 255 ден.

Високо квалитетен заштитен визир, кој не се замаглува од дишењето, не ја изобличува рефлексијата на светлината, со мека заштита за челото.

На залиха

Опис

Високо квалитетен визир кој штити од водени и други честички кои летаат во воздухот.

Визирот е изработен од специјална квалитетна пластика која не се замаглува при дишењето и не ја искривува рефлексијата на светлината. Воедно благодарение на практичниот дизајн штити од сите страни или поточно во опсег од 180 степени.

Благодарение на своите карактеристики овој модел на визир е нашироко прифатен од многу профенционалци ширум светот.

Исклучително е пријатен за носење бидејќи од внатрешната страна има мек сунѓераст материјал кој го штити челото и не дозволува да се ствараат траги од долгото носење.

Визирот има широка растеглива ластика од задната страна и може да го носат сите и мажи и жени.

Карактеристики и погодности:
Исклучително лесно за употреба
Штити дирекно од сите честички во воздухот.
Пријатен за носење
Не ја искривува светлината
Практичен
Мека заштита за челото

Димензии:

Производот доаѓа во целофанско пакување.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This