Кујнски Термометар

595 ден

Иновативна алатка – Кујнски Термометар со држач изработен од инокс, со кој ќе готвите до совршенство.

На залиха

Опис

Секој гурман или професионален кувар ќе ви каже дека температурата на готвењето е еден од најбитните фактори за приготвување на гастрономски ремек дела.

Ви го претставуваме Кујнскиот Термометар – неизоставен алат во вашата кујна за контрола на температурите при готвење.

Овој термометар е идеален за мерење на температурата на маслото при пржење, скарата или готвење на разни специјалитети.

Кујнскиот термометар е направен од висококвалитетен нерѓосувачки челик – инокс, што го прави издржлив и долготраен. Со долгата сонда со должина од 40 сантиметри, лесно можете да ја достигнете и мерите температурата на маслото, варивото или другите состојки без да се изложувате на опасност.

Овој термометар има широк опсег на температури, во ранг од 20° до 280°C, што ви овозможува да ги следите и контролирате температурите во вашата кујна. Бидејќи е опремен со прикладен држач (клипса), можете лесно да го прикачите на тенџерето, тавата, скарата или садот со масло за безбедно и точно мерење.

Кујнскиот термометар со своите 35 грама е компактен и лесен за употреба. Има интегрирана скала за лесно читање на температурата и прецизност при мерењето. Овој алат ќе ви помогне да го постигнете совршеното гастрономско печење, вариво или специјалитет, каде што ќе контролирате точната температура на вашите јадења.

Не губете повеќе време – нарачајте го вашиот Кујнски Термометар веднаш и обезбедете си уникатна кујнска алатка, која ќе ви помогне во подготовка на вкусни и совршени јадења.

Димензии:

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Цената е за еден примерок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This