50 %
Заштеда 5550 ден

Трамбулина со Мрежа – Heavy Duty (140см)

5550 ден

Детска трамболина со heeavy duty конструкција и заштитна мрежа. Трпи товар до 150кг.

Уште само 2 на залиха

Опис

Квалитетна детска трамбулина со Heavy Duty конструкција, заштитна мрежа, идеален реквизит за детето да ја потроши неисцрпната енергија преку забава.

Карактеристики и погодности:

 • Дизајнирано за деца под 8 годишна возраст (препорачано за деца од 3-6 години)
 • Вратичката се закопчува со патент
 • Максимална носивост 150 Кг
 • Рамовите се изработени од heavy duty нерѓосувачки челик
 • Квалитетна полипропиленска подлога за скокање
 • Сертифицирано
 • Стабилност овозможена со шест поврзани нозе
 • Држачите на мрежата се обложени со мек материјал
 • Едноставна инсталација

Димензии:

 • Дијаметар 140 см
 • Висина  120 см
 • Носивост 150 Кг

Забелешка: Можно е да има мали варијации во боите од приложените фотографии../

Важна напомена:
Да не се остава детето само да ја користи трамбулината без супервизија на родител/старател!

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This