20

Аларм за Самоодбрана

Original price was: 400 ден.Current price is: 320 ден.

Ултра практичен аларм за самоодбрана, вистински агнел чувар.

На залиха

Опис

Живееме во многу динамично време, со многу силеџии и арамии и за жал не секогаш може да се чуствуваме безбедно.

Ова е еден од тие производи кои нема ни да забележите дека го имате но секогаш ќе биде тука кога ќе биде потребен и ќе ви даде чувство на безбедност.

Ви го претставуваме Вашиот Ангел Чувар, аларм за самоодбрана со приврзок со паник копче  за самоодбрана.

Исклучително практичен и лесен за користење. Доколку некој ве нападне само стискате на копчето со што го активирате силниот аларм од 90dB за самоодбрана. Јакиот звук инстантно ќе го изненади и збуни напаѓачот, што ќе ви даде доволно време за се ослободите, избегате или одбраните.

Бидете безбедни секаде и секогаш со овој револуционерен производ. Кој доаѓа и со мало ременње и може да го користите и како приврзок или да го закачите на вашата чанта или телефон.

Овој уред е перфектен за: Деца, Студенти, Спортисти, Планинари, Луѓе кои работат навечер… едноставно за сите кои сакаат да се чувствуваат безбедно секогаш и секаде.

Со силината на алармот од 90dB може да привлече доволно внимание на другите луѓе но и да ги исплаши натрапниците.

Изработен од висококвалитетна ABS пластика, работи на батерии.

Производот е достапен во две бои и доаѓа во прикладно блистер трговско пакување во боја, идеално за подарок.

Доколку имате преференца за боја, пишете во забелешка каква да ви пратиме (во зависност од достапноста), во спротивно ќе ви биде пратена по случаен избор.

Цената е за еден примерок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This