20

Алатка за Риба

120 ден

Високо квалитетна мулти-функционална иноксна алатка за чистење и приготвување риба.

На залиха

Опис

Високо квалитетна мулти-функционална иноксна алатка за чистење и приготвување риба.

Алатката за чистење и подготовка на риба е неизоставен инструмент за секој љубител на рибешкото месо. Изработена од висококвалитетен нерѓосувачки челик, оваа алатка е издржлива и долготрајна. Наменета е да ви помогне при различните задачи за чистење и подготовка на рибата.

Алатката има иновативен мулти функционален дизајн кој вклучува “отклопувач” која е дизајнирана со остар нож за отворање на стомакот на рибата. Ова ви овозможува лесно и прецизно отстранување на содржината во стомакот, што ја подготвува рибата за чистење и приготовка. А погоден е и да ја сечете рибата.

Друга компонента на алатката е “рибниот скребец” кој служи за отстранување на рибните лушпи. Овој дел е опремен со остри заби или лопатки, што ви овозможува ефикасно и лесно отстранување на лушпите без да го оштетите месото на рибата. Тоа значи дека ќе можете да си приготвите свежо рибно филе без проблеми.

Алатката за чистење и подготовка на риба е практична и едноставна за употреба. Таа ви дава контрола и прецизност при манипулирање на рибата и ќе ви помогне да ја изведете процедурата на чистење и подготовка со леснотија. Исто така, алатката е компактна и пренослива, што значи дека можете да ја носите со себе и кога одите на летување или риболов.

Алаткта е исклучително лесна за одржување и чистење, само ја миете со вода, а изработката од инокс гарантира дека ќе ја користите повторно и повторно во годините што доаѓаат.

Инвестирајте во оваа алатка за чистење и подготовка на риба и ќе уживате во полесната и удобна работа при обработка на рибата. Не само што ќе заштедите време и нерви, туку и ќе го задоволите и гурманството со вкусни рибни специјалитети.

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Цената е за 1 примерок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This