25

Безбедносен Штитник за Агли (Лента)

Original price was: 380 ден.Current price is: 285 ден.

Безбедносен штитник за агли, во форма на лента со должина од 2 метри, идеално за заштита на вашите деца.

На залиха

Опис

Безбедносен штитник за агли, во форма на лента со должина од 2 метри, од реномираниот бренд Maboshi.

Сите деца се многу слатки кога почнуваат да одат, но не дозволувајте да паднат и да се удрат од аглите на покуќнитата.


Заштитете ги аглите со овој заштитник на агли (сет 4), кој е изработен од специјален, антисептичен и мек материјал.

Заштитува удари со интензитет до 35 кг

Од кога ќе проодат или почнат да се движат со проодувалка или дубак, децата едвај чекаат да го истражат секој дел од околината.

Не смее да ги оставите ни секунда без надзор, а ете кога случајно ќе ги оставите само за момент, малите љубопитковци знаат да направат беља или не дај боже да се повредат.

Со безбедносниот штитник за агли, брзо и лесно ќе ги заштитите сите остри ќошиња во домот.

Доаѓа со двострани самолепливи 3М влошки, исклучително лесно за монтажа.

 

Карактеристики и Погодности:

  • Лесно за употреба и монтажа
  • Ублажува удари со интензитет од 35 кг
  • Прилагодлив дизајн
  • Заштитува и безбедно за децата
  • Едно пакување има Лента со должина од 2 метри
  • Дебелина 12 мм
  • Димензии: 35мм х 35 мм х 200 см

 

Производот е достапен во повеќе бои.

Доколку имате преференца за боја, пишете во забелешка каква да ви пратиме (во зависност од достапноста), во спротивно ќе ви биде пратена по случаен избор.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This