35

Безбедносни Штитници за Агли (Сет4)

Original price was: 270 ден.Current price is: 175 ден.

Сет од 4 безбедносни штитници за агли, за заштита на вашите деца.

Нема на залиха

Опис

Сет од 4 штитници за агли од реномираниот бренд Maboshi.

Сите деца се многу слатки кога почнуваат да одат, но не дозволувајте да паднат и да се удрат од аголот на масата.


Заштитете ги аглите со овој заштитник на агли (сет 4), кој е изработен од специјален, антисептичен и мек материјал.

Заштитува удари со интензитет до 35 кг

Од кога ќе проодат или почнат да се движат со проодувалка или дубак, децата едвај чекаат да го истражат секој дел од околината.

Не смее да ги оставите ни секунда без надзор, а ете кога случајно ќе ги оставите само за момент, малите љубопитковци знаат да направат беља или не дај боже да се повредат.

Со безбедносниот штитник за агли, брзо и лесно ќе ги заштитите сите остри ќошиња во домот.

Доаѓа со двострани самолепливи 3М влошки, исклучително лесно за монтажа.

 

Карактеристики и Погодности:

  • Лесно за употреба и монтажа
  • Ублажува удари со интензитет од 35 кг
  • Прилагодлив дизајн
  • Заштитува и безбедно за децата
  • Едно пакување има 4 парчиња
  • Дебелина 12 мм
  • Димензии: 35мм х 35 мм х 60 мм

Производот е достапен во повеќе бои.

Доколку имате преференца за боја, пишете во забелешка или при телефонската потврда на нарачката ќе се договориме каква да ви пратиме (во зависност од достапноста), во спротивно ќе ви биде пратена по случаен избор.

Цената е за еден сет со 4 штитника.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This