20

Комбинирани Тегови (10кг)

Original price was: 2500 ден.Current price is: 2000 ден.

Високо квалитетен сет со комбинирани тегови и вкупна тежина од 10 Кг.

На залиха

Опис

Високо квалитетен сет со тегови кои може да се користат и како еднорачни тегови и како еден пул-ап тег.

Најдобрата работа е што имате можност тежината во потполност да ја регулирате според вашите потреби.

Бидејќи сетот се состои од тегови со различни тежини и три шипки за истите, така да најпрво може на еднорачните шипки да поставите тежина по желба и да вежбате.

А благодарение на конектирачката шипка на која се навртуваат еднорачните шипки, може да кревате и поголеми тежини со двете раце.

Со овие тегови без проблем ќе може да ги зацврстите рацете и горниот дел од телото.

Вашите бицепс, трицепс, трапезоидни и делтоидни мускули. Тонирајте го вашето тело со овие тегови кои можат да се користат слободно во домашни услови, фитнес сали па дури и на работното место.

Одлични се и како додаток при вежбање јога и пилатес.

 

Благодарение на изработката од високо квалитетни компоненти, метална основа обложена со квалитетна пластика и обвивка од ЕВА пена на шипките. Вежбањето со сетот претставува вистинско задоволство.

Теговите нема мирис, пријатно за допир и фаќање, отпорно на пот, нелизгаво и ви овозможува прекраен комфорт при користењето. И можеби најважната работа не ги валкаат рацете и се ултра издржливи и отпорни на оштетување.

Во здраво тело здрав дух!

Сетот се состои од:
4 x тегови од 1.25 Кг
4 x тегови од 1 Кг
4 x винтови за фиксирање на теговите
2 x шипки
1 x шипка за спојување.

Материјал: Метал, Пластика, ЕВА пена.

Забелешка: Да се чува вон дофат на деца!

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This