40

Фитнес Справа – Multifunction Resistance Bands Set

Original price was: 1100 ден.Current price is: 660 ден.

Сет од 5 високо квалитни ластики за вежбање и истегнување, секој со посебна јачина, изработени од природен латекс.

На залиха

Опис

Мулти функционална фитнес справа за вежбање за вежбање и дома и надвор.

Подобрете ја Вашата форма,изградете чисти мускули и тонирајте ги рацете, нозете, мускулите на задникот со овој комплет кој вклучува 5 различни ленти.

Кои може да ги користите и заедно и посебно, со што се добива отпорност од 5 кг до 50 кг.


Лесно се поставува насекаде за помалку од 30 секунди.

Удобните рачки ви овозможуваата попријатен тренинг. Погодни се и за почетници и за искусни фитнес професионалци.

Совршени за вежбање, за кросфит, пилатес, фитнес, јога, физиотерапија оваа мултифункционална опрема за вежбање може да ја користите по дома, надвор или во теретана.


ПОЧЕТНИЦИ И ПРОФЕСИОНАЛЦИ – Лентите се изработени од природен латекс и се со 5 различни нивоа на отпор. И со различно поставување може да работите на различни делови на телото.

Ова ги прави совршени без разлика дали сте почетник или сте искусен вежбач.

Како почетник може да започнете со по една лента, полека зголемувајќи го отпорот, за да на крај дојдете на експертско ниво користејќи ги сите ленти одеднаш. за подинамичен и напреден тренинг.

ИНТЕГРАТИВНОСТ – Овој сет на ластици може да се интегрира беспрекорно со секоја популарна програма за тренинг, вклучувајќи ги Кросфит, Јога, Пилатес и многу повеќе. Или користете ги за општо вежбање, истегнување, тренинг за затегнување, програми за моќност… Унисекс се и за мажи и за жени а може да се користат и во групно вежбање.

 

РЕХАБИЛИТАЦИЈА- Благодарение на иновативната мултифункционалност. Можете да ги користите за повеќе области на телото за да помогнете во зајакнување и издолжување на мускулитеи да го зголемите опсегот на движење. Само внимавајте да работите низ вашиот сопствен опсег и никогаш да не се истегнувате до болка.

 

СЕКОГАШ И НАСЕКАДЕ -Бидејќи комплетот не зафаќа простор а плус во сетот е вклучена и торбичка за носење и складирање, сетот ќе се  вклопи со леснотија во вашата чанта за вежбање; наместо обемна опрема за фитнес што бара многу пари и простор, овој сет ќе ви дозволи да се држите до рутината за вежбање дури и кога времето и просторот се ограничени

 

Премиум материјал: Лентите се изработени од 100% еколошки природен латекс, со добра еластичност, силно оптегнување во комбинација со челични делови и рачки од квалитетна ткаенина. Ве прави да се чувствувате самоуверено и пријатно додека вежбате.

Разновидност и флексибилност:- Идеален за тренинг за зајакнување на мускулите, физикална терапија и секојдневен тренинг. Секојдневното истегнување е од суштинско значење, го подобрува вашето држење на телото.

 

  • Го намалува стресот
  • Го зголемува вашиот опсег на движење
  • Ја зголемува издржливоста
  • Го намалува ризикот од повреда
  • Го подобрува нивото на енергија
  • Ги подобрува атлетските перформанси
  • Ја намалува болката
  • Промовира циркулација на крв
  • Го намалува холестеролот

 

Одличен комплиментарен додаток за вашите пилатес и јога сесии, може да го користат и мажи и жени.

Во здраво тело здрав дух!

Сетот се состои од:
5x ленти за отпор,
2x ленти за глуждот,
2x рачки,
1x закачалка за врата и
1x торба за носење

Број на парчиња: 11

 

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок и складирање.

 

Цената е за еден сет со 11 парчиња.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This