25 %
Заштеда 250 ден

Јонизатор – Прочистувач на Воздух

745 ден

Освежувач на воздух кој ги јонизира и нетурализира вирусите, бактериите, ПМ2.5 честички и непријатните мириси.

На залиха

Опис

Иновативно практично апаратче кое осободува негативни јони во воздухот, и ги нетурализира вирусите, бактериите, ПМ2.5 честички и непријатните мириси.

Ова е најлесен начин за стерилизирање на воздухот без употреба на хемикалии и долго проветрување.

Се што треба да направите е да го набавите и да го приклучите во штек и оставете го да си ја врши работата, апаратчето може да работи 24 часа дневно, 365 дена во годината и троши многу малку струја само 2W.

Принципот на работа на овој како и на сите јонизатори е во тоа што испушта негативни јони, кои се врзуваат со сите честички во воздухот, ги неутрализираат.

Делува на сите микро организми како што се вирусите, бактериите, спорите итн.. Ги неутрализира сите непријатни мириси и го прочистува воздухот.

А многу испитувања докажале дека делува благопријатно и на психата, ја зголемува концентрацијата и делува на општата психофизичка состојба.

Ако се земе во предвид дека во природата негативни јони природно се ствараат при врнење дожд, до водопади, ова е уред кој треба да си го набавите веднаш.

Карактеристики и погодности:
Исклучително лесно за употреба
Може да работи 24/7 – 365 дена во годината
Испушта негативни јони
Го прочистува воздухот
Ги неутрализира микроорганизмите
Ги неутрализира непријатните мириси
Троши малку електрична енергија (2W)
Резултати веднаш
Не содржи хемикалии
Мал дискретен дизајн

Димензии: 60 x 100 x 45 mm

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување – идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This