15

Масажер за Прсти

85 ден

Намалете го стресот и релаксирајте се со практичниот масажер за прсти.

На залиха

Опис

Рачен масажер за прсти кој ве релаксира, ви прави акупресивна и перистилна терапија и ви ја подобрува циркулацијата на крвта.

На сите ни е потребна масажа, поготово после напорен и стресен ден. Најдобро да се ослободите од стресот е преку масажа на прстите на вашите раце.

Масежерот делува во повеќе сегменти, прави акупресура на мускулите и нервните завршетоци, го масира перистилот на вашите коски, ја подобрува циркулацијата. Сето ова покрај на рацете делува и на целото тело, посебно е корисно при мигрени и стрес.

Со овој масажер ќе ја подобрите еластичноста на вашата кожа и ќе ги зачувате вашите дланки млади и витални преку зајакнувањето на нивната мускулатура.

Исто така помага при артритис на прстите, утринската вкочанетост на прстите и ја подобрува циркулацијата.

Ослободете ги вашите прсти поготово доколку работата ви е на копјутер.
Идеално и безбедно решение!

Добрите работи не мора секогаш да бидат и скапи, нарачајте го овој масажер, и ви гарантираме ненадминливо задоволство.

Карактеристики и погодности:

  • Го подобрува крвотокот и циркулацијата
  • Ги релаксира напнатите мускули
  • Ја намалува главоболката
  • Нежно стимулира нервни завршетоци
  • Овозможува длабока релаксација и го намалува стресот
  • Делува на сите акупресурни точки
  • Го масира перистилот на коските и помага при артритис
  • Прекрасен елегантен дизајн
  • Мал е и преносен може да го носите насекаде

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This