25

Маркер за Белење Заби

Original price was: 300 ден.Current price is: 225 ден.

Иновативен маркер за избелување заби.

На залиха

Опис

Зошто да плаќате скапи стоматолошки третмани за белење на забите, кога тоа може да го направите сами и ќе ве чини најмалку 10 пати помалку отколку да одите на скапи третмани.

Иновативниот маркер за белење заби, ќе ви овозможи да си ги изблете забите за само една недела.

Прекрасно дизајниран, може да го користите секојдневно, во маркерот има специјален гел од природни состојки кој во комбинација со мала концентрација на водороден пероксид, ќе ви помогне прецизно да си ги избелите забите.

Конечно ќе може да се смеете слободно без да ги криете забите. Со белите заби ќе ви се зголеми самодовербата и ќе се чуствувате поубаво.

Крајните резултати ќе бидат исти како да сте биле на модерен третман за белење заби

Упатство за употреба.
-Измијте ги забите со обична паста и исплакнете со вода
-Протресете и отворете го маркерот
-Премачкајте ги забите
-Држете ја отворена устата 30-60 секунди и не чепкајте ги забите
-После 20 мин убаво исплакнете ги забите и устата со вода
-После првата употреба се препорачува да се чува во фрижидер

 

Карактеристики и Погодности:

  • Ултра практичен ергономски дизајн
  • Резултати видливи за само една недела
  • Не иритира
  • Брзо и безболно ги избелува забите
  • Исклучително лесен за употреба
  • Заменува скапи третмани за избелување
  • Компактен, елегантен и дискретен
  • Унисекс
  • Може да го користете секој ден

Сетот се состои од:

Производот доаѓа во прикладно трговско блистер пакување во боја, идеално за подарок.

Забелешка: Се препорачува консултација со стоматолог, доколку осетете било каква иритација при уботреба, веднаш прекинете го третманот, и обилно измијте ги забите со вода.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This