50 %
Заштеда 675 ден

Отстранувач на Влакна – YES

1350 ден 675 ден

Иновативен отстранувач на влакна со амби светилка и вградена батерија која се полни.

Опис

Иновативен отстранувач на влакна со амби светилка и вградена батерија и полнач – YES.

Секој од нас мора да се справи со несаканите влакна понекогаш. А посетувањето салон може да биде несоодветно и скапо да ве чини. Но, со овој практичен производ, отстранувањето на влакната е едноставно, безболно, брзо и долготрајно.

 


Ова е уред кој брзо и безболно ги отстранува влакната, може да го користат и оние со најостелива кожа.  Идеален за влакната на лицето и телото и одоговара за сите видови кожа.

Технологијата со микро-осцилација лесно ги отстранува влакната се едно минување, без да осетите болка или иритација како другите отстранувачи на влакна.  Без модринки, гребнатинки, исекотини или болни и скапи начини за отстранување на влакната.
Отстранувачот на вланка е елегантен и дискретен, може да го носете и во вашата чанта.  Не треба да чекате да ви пораснат влакната – може да го користите секој ден.  Дерматолошки тестиран и одобрен.

Кога ќе го вклучите уредот ќе светне Виолетовата ЛЕД ламбичка, но уредот ќе почне да работи кога ќе го допрете на кожата.

Кога го користете основниот брич држете го уредот под агол од 45º и движејте го нежно по кожата спротивно од насоката како растат влакната, без да употребувате сила.

За пократките влакна користете го микробричот, но за да добиете подобри резултати со него држете го исправено и нежно претиснете.

Користењето е исклучително лесно, резултатите се видливи веднаш и се долготрајни, бидејќи не се иритира и проширува коренот на влакното.

Со стил и приспособливост, ова е производ што ќе го користите повторно и повторно. Модерен е и мал така што можете да го носите насекаде.

Уредот се напојува со една вградена батерија која се полни со полначот кој е вклучен во сетот, а благодарение на моторот од нова генерација истата трае многу долго.

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен ергономски дизајн
 • Резултати видливи веднаш
 • Не ја иритира кожата и не ги згуснува и потемнува влакната
 • Вградена батерија за полнење
 • Исклучително лесен за употреба
 • Амби светилка
 • Додатоци, за површинско и подлабоко отстранување на влакната
 • Вистинска вредност за парите
 • Лесен за употреба и нежен како пердув
 • Покрај жени може да го користат и мажи

 

Сетот се состои од:

 • Главна единица со вградена батерија на полнење
 • Додаток со микробрич за отстранување на кратките влакна
 • Мала четка за чистење
 • Кабел за полнење
 • Адаптер
 • Упатство за користење
 • Кутија за чување и складирање

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×