80

Мерач на Маснотии

Original price was: 990 ден.Current price is: 200 ден.

Измерете го нивото на маснотии во организмот.

На залиха

Опис

Не постиои магична таблета која ќе ве направи послаби, повитки и поубави. Сите знаеме дека најдобар начин да изгледаме и чувствуваме одлично е единствено со редовна физичка активност и со јадење избалансирана диета. Но еден производ може да ви помогнe во здравиот режим на животен стил, тоа е новиот Body Fat Monitor од ТВ ШОП. Мониторингот и одржувањето на нивото на мастите во организмот не само што е добро за вашето тело туку ќе ја подобри вашата физичка потготвеност и ќе ве охрабри да постигнете совршено здравје што препорачуваат лекарите.

Тежината не е соодветен индикатор за вашето внатрешно здравје. И со конвенционални методи, не постои начин да се утврди степенот на масни наслаги во вашето тело. Но сега постои решение Body Fat Monitor  ви овозможува прецизно да ги мерите и анализирате нивото на маснотии во организмот.

Испраќа целосно безбеден електричен сигнал и прецизно го калкулира нивото на маснотии во организмот во било кое време. Едноставно внесете ја вашата тежина, висина, возраст и пол и потоа притиснете старт. Исто така визуелно ви прикажува каде е вашето во релација со оптимално ниво на маснотии во организмот. Со табелата ќе можете да го меморирате вашиот прогрес, преку продолжен временски период. Ви помага да не излезете од колосек и да постигнете витален и здрав животен стил.

Малиот преносен и лесен Body Fat Monitor има вграден дигитален часовник и аларм.

А најубавата карактеристика му е што е неверојатно ефтин.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This