20

Подлога за Месење Тесто

Original price was: 450 ден.Current price is: 360 ден.

Квалитетна илустрирана силиконска подлога за месење тесто со димензии 60 на 40см. Достапна во 2 бои црвена и црна.

Нема на залиха

Опис

Доколку сте од оние кулинари што со задоволство прават кифлички, колачиња, леб, штрудли и други пецива ова е вистинскиот производ за вас.

Силиконската подлога за месење тесто е реквизит кој ќе го користите со леснотија и задоволство во годините што доаѓаат, повторно и повторно.

Благодарение на својот состав од силикон, подлогата е апсолутно нелеплива, и веќе нема потреба да се користи додатно брашно или масло за да не ви се залепи тестото. Воедно е отпорна на исклучително високи температури со што дополнително се зголемува примената, така да може да ја користите дури и како подлога за печење или може да ја користите како заштита од врели тави и тенџериња.

А како бонус подлогата е збогатена со најразлични корисни илустрации и мерки, нема повеќе правење топчиња тесто од око, благодарение на интегриранта мерна скала, сите парчиња ќе ви бидат подеднакво исти.

Подлогата е потполно водоотпорна, и може дури да ја корисите за да си ја заштитие работната површина од мокри ствари.

Подлогата е исклучително лесна за употреба и одржување, нелизгава е и може да ја поставите на било која работна површина, лесно се чисти (може и во машина за перење садови).

Силиконската подлога е тенка а исклучително издржлива и кога не ја корисите може да на здиплите или завиткате во ролна  за компактно чување или складирање.

Откога ќе го набавите овој фантастичен производ комплетно ќе заборавите на нередот кој порано сте го правеле при секое месење, ќе се прашувате како порано сте можеле без истата.

Ќе ја користите повторно и повторно, со големо задоволство во годините што доаѓаат.

Не чекајте и нарачајте вендаш, количините нема вечно да траат.

 

Димезнии:

Подлогата е достапна во две бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка каква да ви пратиме, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за 1 подлога:

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This