Вакум Ќеси (повеќе големини)

Складирајте ја вашата облека и куќен текстил со 75 посто помалку зафатнина.

Во моментов производот го нема на залиха.

Шифра: Недостапно Категории: , , , Ознаки: , ,

Опис

Складирајте ја вашата облека и куќен текстил со незаменливите вакум ќеси.
Ова е производ кој што едноставно е составен дел од секој модерен дом. Вакум ќесите може да ги користите преку целата година, и тоа на есен ќе си ги складирате летната облека и куќен текстил, а на пролет ќе си ги извадите од ќесите во иста состојба како на денот кога ги имате поставено, а ќе ги поставите зимската облека и куќен текстил, и така секоја година.
свен што ја намалуваат зафатнината до 75%, вакум ќесите имаат и други позитивности, како на пример штитат од мирис, прашина, вода, влага, паразити, молци итн…   vakum-kese-14
А освен во домот може да ги користите и кога патувате, апсолутно ќе ја избегнете нервозта при пакување, плашејќи се дека во куферот нема да собере се. Доколку ја поставите облеката во вакум ќеси, куферот од еднаш ќе стане доволно голем. vakum-kese-13   Карактеристики и погодности:

 • Ја намалуваат зафатнината до 75%
 • Едноставно за употреба
 • Може да се користат преку целата година
 • Го продолжуваат векот на облеката и куќниот текстил
 • Заштедувате на простор за складирање
 • Штитат од вода и влага
 • Штитат од прашина и мириси
 • Штитат од паразити и молци
 • Погодни и за патување
 • Ефтино и практично

Едноставни за употреба:
Ја поставувате облеката во ќесето и го затварате со пластичниот патент, Ја приклучувате правосмукалката во отворот за вакум, го превсмукувате воздухот во ќесето и го затварате отворот со капачето. Толку. vakum-kese-grafika-nama За повторно користење само го отварате кесето. Текстилот ќе биде ист како на денот кога сте го складирале.

Димензии и Цени:

 • 50х60 см = 75 ден
 • 60х80 см = 95 ден
 • 70×100 см = 135 ден
 • 70×120 см = 140 ден
 • 80×110 см = 150 ден
 • 80×130 см = 190 ден
 • 90×120 см = 195 ден
 • 90×130 см = 200 ден

vakum-kesi-2

Додатни информации

Големина

50х60 см, 60х80 см, 70×100 см, 70×120 см, 80×110 см, 80×130 см, 90×120 см, 90×130 см, 80х110, 70х100, 50х60

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This