10

Воздушен Компресор (Double Cylinder)

Original price was: 1100 ден.Current price is: 990 ден.

Квалитетен воздушен компресор со двоен цилиндар и ЛЕД светилка за вашиот автомобил за помпање пневматици.

Уште само 7 на залиха

Опис

Квалитетен Воздушен Компресор со двоен цилиндар – моќна и ефикасна алатка која ќе ви помогне при надувањето на гумите на вашиот автомобил.

Овој воздушен компресор е специјално дизајниран за употреба во возилото и нуди високи перформанси. Со своите два цилиндри и вградениот двигател, овој компресор осигурува брзо надување на гумите и ги поддржува со потребниот притисок на воздухот.

Воздушниот компресор е идеален за користење во патувања и авантури на отворениот пат. Можете да го користите каде било и кога било, што значи дека нема повеќе потреба да зависите од близината на бензинска пумпа или сервис.

Овој компресор има висок капацитет на надување и го задоволува потребите на различни видови возила. Осигурува прецизно надувување на гумите и создава рамномерен притисок за оптимална безбедност и перформанси на возилото.

А покрај автомобилски пневматици, може да пумпате и топки, чамци, душеци и други реквизити благодарение на додатоците.

Воздушниот компресор со двоен цилиндар е исклучително едноставен за користење.

Со помош на вклучувачот на 12V, компресорот започнува да работи и ви овозможува да ја контролирате брзината на надување и притисокот на воздухот. Одлично се справува со надување на големи гуми, како на автомобили, камиони или автобуси.

Во прилог, компресорот има вградено светло на машинскиот дел за подобрување на видливоста при ноќни услови. Ова ви овозможува да го користите компресорот без притоа да зависите од надворешната осветленост.

Овој Воздушен Компресор со двоен цилиндар е невозможно потребен алатка за секој автомобилски сопственик. Осигурајте си безбедност и удобност на патувањето со нашиот воздушен компресор и имајте го секогаш на располагање кога ќе ви биде потребен.

 

Без разлика колку и да ви е нов автомобилот или гумите, може да ви се случи да ви се дупне гума. Воздушниот компресор помпач на пневматици, според нас е задолжителен исто како резервна гума во автомобилот, ако не и повеќе. Доколку немате топло ви препорачуваме да си набавите веднаш, замислете само колку време и нервози ќе заштедите, доколку се најдете во недај боже непријатна ситуациија.

Карактеристики и Спецификации:

 • 100% ново и Квалитетно
 • Идеален за надувување гуми, топки, предмети на надувување…
 • Полни 50+л/мин
 • Вградена ЛЕД светилка
 • Долг кабел + долго црево за помпање.
 • Моќен мотор со двоен цилиндаар
 • Копче за вклучување и исклучување
 • Максимален притисок 300PIS
 • Ја инфлатира просечна автомобилска гума околу 3-5 минути
 • Се напојува од запалката / DC 12V
 • Компактен и пренослив, лесен за употреба
 • Доаѓа со манометар
 • Напон: DC12V.
 • Моќност: 10Amp, 150W
 • Боја: како што е прикажано на сликата
 • ГАРАНЦИЈА 12 Месеци

 

Димензии:

Производот доаѓа во картонско пакување што го прави идеално и за подарок.

【НАПОМЕНА ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ】

1. Секогаш користете го кога колата работи, за да не го испразните акумулаторот.
2. Компресорот може да се приклучи само во автомобил (DC12V10A) не е за дома и не може да се приклучи на стандарден електричен приклучок.
3. Кога помпате повеќе гуми, користете го во интервали од по 10 минути со паузи, за да не го прегреете и да му го продолжите работниот век.
4. Доколку полните голем чамец, максимално може да работи 30 минути. Направете пауза па продолжете.
5. Доколку  кога ќе почнете со полнење стрелката на манометарот нагло се искачи, тоа значи дека има некоја пречка во протокот на воздух, наместете го кабелот повторно и пробајте пак. Во спротивно може да го оштетите уредот.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This