10

Аларм за Врати и Прозори

135 ден

Ултра практичен аларм за врати и прозорци.

На залиха

Опис

Ултра практичен и компактен аларм за врати и прозорци

Магнетниот сензор го детектира секое влегување низ вратата или прозорецот.
Идеален чувар на вашиот дом или автомобил од крадци каде и да се наоѓате, ве заштитува вас и вашиот дом/автомобил.

Без жици и кабли, без дупки, без комплицирана инсталација.  Се што треба е да го прикачите или залепите. Работи на батерии кои не се вклучени во сетот.

Едноставно поставете го главниот сензор на вратата или прозорецот и поставете го другото парче од главниот сензор на рамката на вратата или прозорецот со лепливата лента (која е вклучена во сетот)
Има копче за Вклучување/Исклучување: Кога е Вклучено, сензорот испраќа аларм доколку некој ја отвори вратата или прозорецот.

Јачина на алармот 95 dB.
Работи на обични ААА батерии.

Димензии:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување.

Цената е за 1 пакување.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This