50

Јаже за Скокање

Original price was: 550 ден.Current price is: 275 ден.

Високо квалитетно професионално јаже за скокање.

На залиха

Опис

Оваа професионално јаже за скокање изработено од високо квалитетни материјали е совршено за секаков вид кондиционен тренинг.

Може да го користитат и професионалци а може и рекреативци, и мажи и жени, а може да го користат и деца.

Јажето е одлично за физички развој и набивање кондиција, не случајно многу спортисти набиваат кондиција скокајќи на јаже.

А одлично е и за горење калории и слабеење, студиите покажуваат дека 10 минути скокање со јаже одговара на 30 минути активно трчање.

Рачките се обложени со високо квалитетен, хипоалерген, фин мек нелизгав материјал, исклучително пријатни за користење.

А благодарение на иновативниот дизајн може може да ја подесите должината на јажето по желба.

Самото јаже е изработено од метална сајла обложена со гума, што гарантира долготрајност во користењето.

 

Карактеристики и погодности:

 • Идеално за тренинг и забава
 • Физичка активност
 • Во здраво тело здрав дух
 • Високо квалитетни компоненти
 • Подесување на должината
 • Меки нелизгави рачки
 • Висок квалитет
 • Долго јаже
 • Унисекс
 • За Спортисти и рекративци
 • Може и за деца

 

Димензии:
Должина на јажето 3 метри
Дијаметар на јажето 5 мм
Должина на рачките 165 мм
Дијаметар на рачките 35 мм

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This