30

Капа за Туш (Сет3)

Original price was: 100 ден.Current price is: 70 ден.

Сет од 3 прилагодливи, водоотпорни капи за туширање и други заштитни намени.

Уште само 6 на залиха

Опис

Сет од 3 водоотпорни мултинаменски капи за туширање и заштитни намени.

Доколку не сакате да си ја расипете фрузурата додека се туширате ова се вистинските капи за вас.

Водоотпорни се, прилагодливи и лесни за употреба, може да ги користат и мажи и жени.

Покрај за туширање може да се користат за секакви намени и ситуации, каде што треба да биде заштитена косата од валкање или контаминација.

Капите се идеални за заштита во секакви прилики, лесно се поставуваат на главата и откога ќе завршите работа лесно се вадат.

Постојат безброј намени за користење на ракавиците, од чистење до едноставно одржување на хигиена.

Посебно се погодни во време на пандемија доколку влегувате во затворени простории каде што може да циркулираат микроби во воздухот, кои ако се наталожат на косата може да ги донесете и дома. По користење се препорачува да ги извадите и фрлете ги во соодветна канта за отпадоци.

Сетот се состои од 3 капи со различни бои (плава, розева и жолта) кои доаѓаат во прикладно опп пакување во боја.

Капите се унисекс и се во една универзална големина која се фаќа на сите.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This