15

Ласерски Чешел за Растење Коса

1690 ден

Ласерски масажер за растење коса + бонус голем сет за лична хигиена.

На залиха

Опис

Ласерскиот чешел за растење коса го масира местото каде е намален квалитетот и густината на косата и помага да порасне нова коса, истовремено здебелувајќи ги постојните влакна.

Уредот има 7 плави 470 нанометарски диоди кои помагаат за површинска регенерација на косата и 7 црвени 660 нанометарски диоди кои вршат длабинска стимулација за регенерација.

Со ласерите и инфра црвените ЛЕД ламбички, уредот врши дирекна стимулација на фоликулните клетки, ја подобрува циркулацијата на черепот со што се овозможуваат услови за раст на нова и подобрување на квалитетот на постоечката коса.

Покрај ласерски третман со уредот има и опција за вибрации за додатна стимулација кои може да ги вклучите по желба.

Во сетот е вклучено и детално упатство (на Англиски) со илустрации за користење, уредот се користи 10-15 минути дневно, а видливи резултати ќе се постигнат за 2 до 6 месеци во зависност од индивидуалната конституција.


Исто така со масажата се стимулира протокот на крвта во черепот и со тоа се стимулира растење на цврста, здрава коса.

 

 

БОНУС!!!
Покрај главниот ласерски уред во сетот е вклучена и високо квалитетна четка за чешлање и масажа, гумен рачен чешел за масажа при туширање и несесер полн со реквизити за лична хигиена.

Со стил и приспособливост, ова е производ што ќе го користите со задоволство. Модерен е и мал така што можете да го носите насекаде.

Уредот се напојува обични ААА батерии, а благодарение на енергетски ефикасниот дизајн траат подолго (се препорачува користење на алкални батерии за најдобри резултати).

 

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен ергономски дизајн
 • Медицински одобрен
 • Стимулира раст на коса
 • Ја подобрува циркулацијата на черепот
 • Поцврста и поздрава коса
 • Црвени и Плави Диоди
 • Опција за Вибрации
 • Се користи само 10-15 минути дневно
 • Не ја иритира кожата има пријатен допир
 • Работи на обични ААА батерии
 • Исклучително лесен за употреба
 • Бонус Додатоци
 • 12 Месечна Гаранција
 • Вистинска вредност за парите
 • Лесен за и безбеден за употреба, нежен како пердув
 • Покрај мажи може да го користат и жени

 

СЕТОТ СЕ СОСТОИ ОД:
– Главна Единица
– Четка за чешлање и масажа
– Гумен Чешел за масажа при бања
– Упатство за Користење
– Несесер за лична хигиена
— Огледало
— Ноктарица
— Чешел
— Портабл четка за заби
— Пинцета
— Брич со 3 резервни жилети
— Ножички
— Турпија

Поризводот доаѓа во прекрасно трговско пакување во боја, што го прави идеален и за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This