25 %
Заштеда 250 ден

Магична Подлога

Original price was: 995 ден.Current price is: 745 ден.

Магична табла-подлога на која може да се бои, црта и пишува, повторно и повторно.

На залиха

Опис

Купивте нова боенка, детето ја избои и треба да купите нова, а воедно треба и да чистите бидејќи детето со фломастерите ги ишкртало ѕидовите, итн…???

НЕ ПОВЕЌЕ!

Ви ја претставуваме иновативната магична подлога за цртање пишување и боење, која доаѓа со два специјални маркери кои се полнат со обична вода.

Откога ќе се избои или нацрта нешто, со тек на време боите избледуваат и површината е спремна за повторно боење.

Звучи неверојатно нели, но вистина е.

Се што треба е да го наполните специјалниот маркер со вода, и да му дадете на детето да бои и црта.

Во сетот покрај таблата (подлогата) се вкучени и 2 шаблони со калапи, со најразлични форми, со кои детето ќе може да си игра и оформува најразлични цртежи и да ги бои.

 

Покрај боење може да се користат за развој на фина моторика и учење преку игра, например кажете му на детето нацртај и обој го кругот или ѕвездата итн…

И можеби најважната работа бидејќи маркерите за боење користат обична вода, нема повеќе да имате извалкани индијанци дома. Децата ќе шараат, цртат и бојат без да се извалкат ниту пак случајно да обојат некој од ѕидовите.

Благодарение на иновативната технологија која користи обична вода, единствено место каде што може да се бои е на подлогата.

Понекогаш се појавува нов производ кој воодушевува, ова е дефинитивно еден од тие.

Предности и Погодности за децата од боењето:

  • Развој на фина и груба Моторика
  • Координација на рацете со очите
  • Развој на мускулите на рачињата
  • Учење за држење на пенкало
  • Развој на креативноста и имагинацијата
  • Развој на концентрацијата
  • Самодоверба

 

Димензии:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This