10

Сет за Бокс

Original price was: 3250 ден.Current price is: 2925 ден.

Сет за бокс, комплет со ракавици, столб со преклоплива пружина, постолје, топка и пумпа.

Уште само 3 на залиха

Опис

Квалитетен сет за боксување со подесива висина.

Сетот доаѓа комплет со ракавици, топка за удирање со помпа, постолје и столб со преклоплива пружина.

Идеално е за тренирање бокс, кик-бокс, а секако одлично е и за ослободување од стресот.

Вадењето на негативната енергија е и те како потребно за нашето динамично секојдневие.

Топката за удирање е изработена од кожа и издржува голем притисок.

Големото постолје откога ќе се наполни со вода или песок е многу стабилно и ќе ви овозможи непречени тренинг сесии.

Висината на столбот се подесува во зависност од вашите потреби, а на подножјето има преклоплива пружина која се спушта до 90 степени и секогаш го враќа столбот во вертикална позиција.

Во здраво тело здрав дух!

Димензии:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This