50

Термометар

50 ден

Класичен ѕиден термометар за мерење на температурата на воздухот кој може да го користите и внатре и надвор.

На залиха

Опис

Проверен практичен класичен мерач на температура – термометар со стандарден дизајн.

Ја мери температурата од -50 до 50 степени целзиусови, а покрај во целзиусови единици скалата е обележана и со фаренхајтови единици.

Со овој прекрасен уред секогаш ќе имате увид на температурата на воздухот. Погоден е за сите простории, и може да го користите насекаде и внатре и надвор.

 

Може да го закачете на ѕидот или да ви стои на полица или било која површина.

Димензии:

Производот доаѓа во прикладно блистер трговско пакување.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This