40 %
Заштеда 175 ден

Освежувач/Неутрализатор – The Cure

(2 оценки од муштерии)

435 ден 260 ден

Иновативни патрони со активни состојки кои освежуваат и ги неутрализираат непријатните мириси.

Опис

Иновативни патрони за освежување и неутрализирање на непријатните мириси.

За разлика од обичните освежувачи/неутрализатори, кои само непријатниот мирис го прикриваат со нов пријатен мирис, the Cure делува дирекно на самите причинители на непријатниот мирис (микробите и бактериите), ги неутрализира и го спречува нивното ширење.

Патроните се изработени од АБС пластика и содржат 3 активни состојки:

 • Зеолит – кој ја собира влагата, го намалува формирањето на микроби и го продолжува векот на вашите обувки и текстил.
 • нШилд – активна супстанца која ги убива микробите (има активно дејство до 5 години)
 • Ароматизер – Испушта свежа пријатна арома (ароматизира до 180 дена)

Патроните се исклучително лесни за користење, со благо вртење се отвараат и веднаш започнува акцијата, кога не ги користите затворете ги за да им се продолжи векот.

Патроните најмногу ќе ги користите поставувајќи ги во вашите обувки, но може да ги корисите и во гардероберот и фиоките со облека и чорапи, во вашиот автомобил, а практични се за освежување на содржината на вашиот куфер или патна торба, посебно кога се враќате од пат и носите извалкана облека и чорапи и веш.

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен елегантен дизајн
 • Исклучително лесни за користење
 • 3 активни состојки
 • Ги неутрализира микробите до 5 години.
 • Ароматизира до 6 месеци
 • Оневозможува стварање влага
 • Го продолжува векот на вашите обувки и облека
 • Изработено од АБС пластика
 • Заштедува Пари

Сетот се состои од:

 • Два Патрони од АБС пластика со активни супстанци

Димензии и Тежина:

2 коментари за Освежувач/Неутрализатор – The Cure

 1. Biljana M.

  Zdravo,
  Mi stigna i prezadovolna sum, ke ima li popust ako poracame uste 5 od ednas???

 2. Beti

  PATRONITE SE ZAKON!

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×