Пикадо

350 ден750 ден

Високо квалитетно двострано пикадо со стрелки достапно во 3 големини.

Опис

Високо квалитетно двострано пикадо со стрелки достапно во 3 големини.

Пикадото е игра која ќе ги осввежи вашите моменти за забава и ќе создаде привлечна натпреварувачка атмосфера. Оваа игра е наменета за сите возрасти и претставува одличен начин да се релаксирате и забавите со пријателите и семејството.

Пикадото има полиња разделени со метална рамка помеѓу кои може да ги фрлате стрелките.  Металната рамката не само што го дели игралното поле, туку спречава и непотребни расправии меѓу играчите доколку некој погоди на линијата на двете полиња. А додава и дополнителен визуелен елемент кој ја подобрува играта.

Играњето на Пикадо е одличен начин да се подобри прецизноста, фокусот и координацијата. Оваа игра не само што е забавна, туку и го подобрува вашето внимание и стратегиски вештини. Независно дали го играте во канцеларијата, дома, во бар, клуб или на некој специјален настан, Пикадото ќе биде идеалниот реквизит на вашата забава.

Метата е специјално дизајнирана со две различни мети на двете страни. Ова значи дека кога ќе се презаситите со играње од едната страна, може малку промена и да се натпреварувате со метата од другата страна.

Овој аспект на Пикадото го прави уште поинтересен и предизвикувачки. Имате можност да ја варирате играта и да ја промените тежината со различните мети на двата краја. Ова ви овозможува да се забавувате и да развивате вашите способности за фокусирање и прецизност.

Подлогата е двострана и од секоја страна има различна мета, а воедно многу лесно може да ја поставите на ѕид. Изработено е од компресирана целулоза во комбинација со метална рамка која ги разграничува полињата.

Независно дали сте почетник или напреден играч, двостраното Пикадо ќе ви донесе нови прекрасни искуства. Усовршете ги различните мети, применете различни техники и тестирајте ги вашите вештини на оваа двострана игрална површина. Со Пикадото, секоја партија ќе биде уникатна и изазовна.

Играјте и се натпреварувајте  и забавувајте се со вашиот пријателски круг или семејство. Добро дојдовте во светот на Пикадото, каде што натпреварувањето и забавата се совршено споени!

Пикадото е достапно во 3 варијанти со различни димензии на пречникот (дијаметар) и тоа- 12 инчи (30.48cm), 15 инчи (38.1cm) и 17 инчи (43.18cm).

Секоја верзија на Пикадото доаѓа опремена со одговарачки број на стрелки. Помалото Пикадо од 12 инчи доаѓа со 4 стрелки, средното Пикадо од 15 инчи и поголемото Пикадо од 17 инчи доаѓаат со по 6 стрелки. Ова ви овозможува да изберете големината која најмногу ви одговара и да уживате во играта во согласност со вашите афинитети и потреби.

Не губете време, обезбедете си го Пикадото и се подгответе за безброј моменти на забава и натпреварување. Оваа игра е одличен начин да го подигнете нивото на забавата и да ги активирате вашиот ум и вештини. Нарачајте го Пикадото денес и започнете да уживате во оваа класична игра со своите најблиски!

 

 

Производот доаѓа во прикладно блистер трговско пакување, идеално за подарок.

Важна Забелешка: Може да предизвика фатални повреди, секогаш да се користи со голема претпазливост. Не е наменето за деца, а во случај сепак да го користат тогаш секогаш под супервизија на родител-старател.

Додатни информации

Пречник

12" (30.48cm), 15" (38.1cm), 17" (43.18cm)

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This