Часовник со Термометар – Хигрометар

500 ден

Комбиниран дигитален часовник со мерач на температура, влажност, тајмер, аларм и календар. Квалитетен проѕирен LCD екран. Доаѓа со батерии, а може да работи и со кабел на УСБ приклучок – кој не е вкучен во сетот.

Опис

Ултра практичен комбиниран дигитален мерач на време, температура, влажност, со календар  и аларм. Со квалитетен проѕирен LCD екран.

Часовникот со Термометар – иновативен и практичен часовник кој не само го прикажува точното време, туку и го мери и прикажува температурата во вашата околина.

Овој часовник е опремен со проѕирен LCD екран кој го прикажува точното времеи дополнителни информации за температурата и влажноста. Интегрираниот термометар и хигрометар ви овозможуваат да бидете информирани за актуелните услови во вашата околина.

Со својата смарт функционалност, овој часовник е идеален додаток за вашиот дом, канцеларија или било кој простор каде што се потребни прецизни информации за времето и температурата. Можете да го користите како десктоп или да го закачите на ѕидот за максимална видливост и практичност.

Часовникот е изработен со модерен и привлечен дизајн, со проѕирен дисплеј кој му придава дополнителна стилска нота. Достапен е во две бои, што ви овозможува да го изберете оној што најдобро се вклопува со вашиот простор.

 

Со овој прекрасен уред секогаш ќе имате увид во времето, температурата и влажноста на воздухот. Погоден е за сите простории, и може да го користите насекаде.

Одличен е и за кујната благодарение на часовникот со тајмер, одличен е и за спалната бидејќи има и аларм кој може да ве буди наутро, перфектен е за детксата соба или едноставно кажано совршен е за секоја просторија.

Покрај мерењето на време, температура и влажност, во уредот има и календар. Може да го закачете или да ви стои на полица или било која површина. Уредот е прекрасно дизајниран и без проблем ќе го вметнете во било кој ентериер

Сите сетинзи и подесувања ги имате од задната страна на часовникот. Работи на батерија (која е вклучена во сетот) или да го напоите преку УСБ кабелот (кој не е вклучен во сетот).

Нарачајте го веднаш Часовникот со Термометар – практичен и стилен додаток кој ќе ви помогне да го следите времето и температурата во вашата околина на најточен начин. Со неговата современа технологија и функции, ќе го имате сè што ви е потребно на едно место, за да бидете сигурни и подготвени во секое време.

Димензии:

Производот доаѓа во  трговско пакување во боја – идеално за подарок.

Димензии на пакувањето: 14.3×8.3×4.2CM

Производот е достапен во бела и црна боја, погоре може да изберете боја што ви одговара.

Додатни информации

Боја

Бела, Црна

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This