10 %
Заштеда 55 ден
10 %
Заштеда 65 ден
10 %
ПОПУСТ 65 ден

Магнетно Пикадо

495 ден585 ден

Сет за пикадо со магнетни стрелки. Достапно во 2 големини.

Опис

Друштвена и забавна игра, која одговара на сите генерации.

Сет за пикадо со магнетни стрелки. Подлогата е двострана и од секоја страна има различна мета, а воедно многу лесно може да ја поставите на ѕид.

Одлична забава за целото семејство, а воедно и безбедна, бидјќи острилата се заменети со магнет.

Магнетното Пикадо е одличен избор за сите кои сакаат да уживаат во играта со стрелки во сопствениот дом или било кој друг простор. Оваа игра е дизајнирана со цел да обезбеди безбедна и забавна игра, без потреба од пазење или оштетување на зидовите или околината.

Магнетното Пикадо има предности во споредба со класичното пикадо со стрелки. Стрелките се опремени со магнети, што значи дека лесно се прилепуваат на пикадото без потреба од бодење во зидот. Ова значително го намалува ризикот од оштетување на околината и површината околу пикадото.

Играњето на Пикадо не само што е забавно, туку и има поволни ефекти за забавата и мозочните вештини. Оваа игра го поттикнува прецизноста, фокусот, координацијата и стратегијата. Играњето на Пикадо е одличен начин да се релаксирате, да се натпреварувате со пријателите или пак да ја подобрите својата спортска вештина.

Не пропуштајте можност да го додадете Магнетното Пикадо во својата колекција на игри или да го поставите во домот или канцеларијата за да имате забава и предизвик со вашите блиски или колеги. Ова е производ кој ќе ви обезбеди часови на забава и игра, без грижа за безбедноста и оштетување на околината.

Пикадото е достапно во две варијанти – помала верзија и поголема верзија. Помалото Пикадо доаѓа со 4 стрелки, додека поголемото Пикадо доаѓа со 6 стрелки. Ова ви овозможува да изберете големината која ви најмногу одговара и да ја прилагодите играта според вашите потреби и просторот во кој ќе ја поставите.

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално и за подарок.

 

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Додатни информации

Величина

37x30cm, 50x44cm

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This