Нитни – Метални Копчиња (сет 100/400)

250 ден

Сет со 100 метални копчиња – 400 нитни со пречник од 9.5mm

На залиха

Опис

Нитни – метални копчиња се незаменив дел од креирањето и поправката на облека. Овој сет вклучува 100 копчиња или вкупно 400 нитни, што ви овозможува голем избор и многу можности за креативност.

Копчињата се изработени од квалитетен метал, што гарантира нивна издржливост и стабилност. Тие се доволно јаки да задржат копчињата на место и да претходат на секојдневна употреба.

Идеални се за поставување и поправање на копчиња на облека. Ова ви овозможува да го задржите вашиот стил свеж и модерен. Едно копче се состои од 4 нитни.

Важно е да се забележи дека овој сет не вклучува клешта за нитни. Клештата е неопходен алат за прецизно поставување и закрепување на нитните. И може да ја купите посебно на следниот линк:
Клешта за Нитни – Метални Копчиња
алтернативно може да ја нарачате и:
Алатката за дупки и нитни

Меѓутоа, клештата може да се купи посебно, што ви овозможува да го добиете комплетниот алат за работа со нитни – метални копчиња.

Димензиите на копчињата се со пречник од 9.5 милиметри.

 

Монтажата на копчињата брза и едноставна. Со самостојно изработените или поправена облека, можете да придонесете кон уникатен стил и персонални дизајн.

Без проблем ќе можете да додадете копчиња на кошули, панталони, сукњи, блузи, маици и друга облека. Одличен избор се и за занаетчиите, што ќе им овозможи да создадат уникатни парчиња облеки според нивните креативни визии и потреби.

Исклучително лесна за користење само поставувате пар нитни по една на двете преси и го нанесувате на ткаенината.

 

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Цената е за 1 сет со 100 копчиња (400 нитни).

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This