Пластични Хебли

150 ден

Сет од 4 мулти наменски високо квалитетни алатки – пластични хебли.

На залиха

Опис

Пластичните хебли се мултифункционални алатки кои се користат за лесно и безбедно отстранување на делови и компоненти во ентериерот на автомобилот. Овие алатки се изработени од висококвалитетна пластика, што гарантира долготрајна и издржлива употреба.

Овој комплет на пластични хебли вклучува различни видови алатки и додатоци, кои ви овозможуваат да ги изведете различни задачи при собирање и растурање на автомобилските делови. Тие се користат за отстранување на копчиња, панели, табли, врати и други делови на автомобилската каросерија без оштетување на површината.

Овие пластични хебли се издржливи и флексибилни, што ги прави идеални за прецизни и деликатни работи. Одлично се прилагодуваат на различни облици и форми, што ви овозможува да ги користите во тесни и тешко достапни места. Со помош на овие алатки, ќе можете лесно да ги соберете или растурите деловите на автомобилот без многу напор. А погодни се и за користење за отварање различни електронски уреди, како и разни намени во домот. Вие добивате комплет алатки кои се неопходни за секој мајстор или љубител на направи сам активности.

Оваа комплетна колекција се состои од 4 алатки, секоја со своја намена и димензија. Секоја хебла има посебен дизајн и форма, што им овозможува да се користат за различни видови задачи при работа во различни сценарија и површини.

Првата е специјално дизајниран за отстранување на каросериските панели и панелите на вратите. Неговата тврда и прецизна пластика ви овозможува да ги отстраните деловите без оштетување на површината.

Втората има длабоки жлебови и ги користите за отстранување на кабли и проводи. Со својата специфична форма, можете лесно да го извлечете кабелот без да предизвикате оштетувања на проводите или приклучоците.

Третата е долга и тенка, идеално за отстранување на малии тесни делови. Бидејќи е флексибилен, можете да го внесете помеѓу различни компоненти и да ги отстраните со леснотија.

Четвртата има заоблени краишта и се користи за отстранување на меките материјали како на пример гарнираниот дел на вратата или панелот на седиштето. Со неговата внимателна употреба, можете безбедно да ги отстраните деловите без да ги оштетите.

Овие 4 хебли со различна намена и димензии ги комплетираат вашите алатки за отстранување и инсталација во различни услови и сценарија. Со нивна помош, ќе можете да изведете работи со повеќе прецизност и ефикасност.

Пластичните хебли се неизоставен дел од алатките за автомобилско сервисирање и домашно поправање на возилата. Овие алатки ќе ви олеснат работата и ќе ви помогнат да ги изведете различните задачи со поуштавање и безбедност. Нарачајте го комплетот на пластични хебли денес и се осигурајте дека ќе бидете подготвени за секоја работа на вашиот автомобил.

Димензии:

Производот доаѓа во ОПП пакување.

Цената е за 1 сет со 4 алатки.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This