15

Силиконски Капачиња за Шише

85 ден

Сет од 6 ултра практични силиконски капачиња за шише, со кои напитоците секогаш ќе бидат свежи.

На залиха

Опис

Силиконските капачиња се практичен производ кој нуди решение за задржување на свежината и аромата на различни напитоци. Оваа популарна опција, позната и како “штедачи на пиво”, е идеална за сите љубители на пивото и други напитоци кои сакаат да ги задржат свежи и прилично долго.

Со овие капачиња, веќе нема потреба да се откажете од оставеното пиво или друг напиток. Имајќи ги на располагање овие силиконски капачиња, можете едноставно да го прилепите на отворот на шишето и да го затворите со помош на притисокот. Тие обезбедуваат идеална заштита од протекување и губење на аромата и меурчињата.

Освен за пивото, овие капачиња можат да се користат и за други напитоци како на пример кисела вода, кола сокови, газирани пијалоци или чај. Независно од типот на шишето, овие капачиња се флексибилни и компатибилни со различни размери. Тие се изработени од висококвалитетен силиконски материјал кој е безбеден за употреба и лесно може да се мие.

Комплетот содржи 6 капачиња, што ви овозможува да ги користите на повеќе шишиња и напитоци истовремено. Со овие капачиња, нема потреба да бидете загрижени за губење на свежината на вашите напитоци. Воедно, можете да ги користите и кога ќе понесете напиток надвор, без страв од протекување или разлевање.

Силиконските капачиња се одличен избор за секојдневна употреба и идеален додаток за домашната кујна или при пикник или одмор на отворено. Овие капачиња за шишиња ги задржуваат вашите напитоци свежи и газирани, без губење на вкусот и квалитетот.

Димензии:

Сетот се состои од 6 капачиња во различни бои.

Цената е за 1 сет со 6 капачиња.

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This